The Cocktail Party

A világ legkülönösebb sivatagjai

A sivatag általában egyet jelent a végtelen homokkal, és a forrósággal. Léteznek azonban olyan helyek is, melyeken nem kizárólag a homok uralkodik, ezeken a tájakon különleges élővilággal, és lélegzetelállító tájakkal találkozhatunk!  

A világ legnagyobb sósivataga- Salar de Uyuni, Bolívia

A Bolíviában található sósivatag kiterjedt szinte lapos felületű, gyakorlatilag olyan mintha egyetlen hatalmas tükör lenne. Több mint 40 ezer évvel ezelőtt a terület egy hatalmas őskori tó része volt, kiszáradása után két tó és két nagy sósivatag maradt hátra, a Salar de Coipasa, és a nagyobb Uyuni. Utóbbi 25-ször nagyobb az Egyesült Államokban található Bonneville Salt Flats-tól. Becslések szerint, több mint 10 milliárd tonna só terül szét rajta.

sivatagok2.jpg

Egy sivatag, ahol a víz az úr – Lencóis Maranhenses, Brazília

Hihetetlen de egy olyan országban, ahol a legnagyobb esőerdő található a világon, akad sivatag is. Brazília északi partján vakítóan fehér dűnék, és mélykék lagúnák tarkítják a vidéket. Annak ellenére, hogy sivatagszerű megjelenése van a tájnak, valójában az éves csapadékmennyiség itt 1600 mm, 300-szor több, mint a Szaharában. Az aszály időszakában a lagúnák teljesen kiszáradnak, az esős évszak alatt pedig számos halfajnak, teknősnek, és kagylónak adnak otthont. 

sivatag5.jpg

Vérvörös sivatag- Simpson Desert, Ausztrália

Ausztrália négy nagy sivatagnak ad otthont: Sturt’s Stoney Desert, Tanami Desert, Great Victoria Desert, és a Simpson Desert. Utóbbit gyönyörű vörös színe tette híressé. Itt található a világ leghosszabb párhuzamosan futó homokdűnéi, ezeket az őshonos növények tartják statikus helyzetben. 

sivatag6.jpg

Virágzó sivatag – Atacama, Chile

A világ legszárazabb helye, mégis minden év szeptember-októberében, a tavaszi esők után néhány hétre előbújik a kövek alól a színpompás virágtenger. 

sivatag8.jpg

Hófödte sivatag – Taklamakan, Közép-Ázsia

Taklamakan a világ egyik legnagyobb homokos sivataga, területe 270 ezer négyzetkilóméter. Különlegessége, hogy mivel Szibériához közel fekszik, télen akár mínusz 20 fok is előfordulhat. 2008-ban egyedi eset történt, 11 egymást követő napon keresztül esett ugyanis a hó. 

sivatag68.jpeg

 

 

 

 

 

 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!